23 Nisan 2012 Pazartesi

Nesrin NişanSevgili Nesrin'in Nişan töreni için yaptığımız kurabiyeler ve nişan pastası. 250 adet kurabiye ve 250 kişilik nişan pastası. Pastanın şekline internette gördüğü bir resimden çok etkilenen Nesrin karar verdi. Daha önce bunların kurabiyelerini yapmıştık ama pastasını ilk kez yaptık.

Toplam 7 tane dikdörtgen pasta yaptık. Bunların 4 tanesi mutfak pastası olarak hazırlandı, bunlar salona getirilmedi ve mutfakta servis için hazırlandı. Resimde gördüğünüz kalpli pastalar ise show pastası (Gerçek pasta) olarak hazırlandı ve salonda bunlar kesildi.

Oğluşum bu kadar çok pastayı kendisine yaptığımızı zannedip epey bir sevindi gerçeği anlayınca zaptetmek biraz zor oldu.

Nişan töreninde pasta salona getirilirken, kesilirken ve mutfağa götürülürken insanların gösterdikleri tepkiler ve memnuniyet ifadeleri bizi çok mutlu etti ve bütün yorgunluğumuzu alıp götürdü.

Nesrin ve Erhan'a ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Sevgili damat adayımız Erhan'ı simgeleyen Smokin pasta. Detaylı çekemedik ama yakasında ki gül bile  şeker hamurundan yapıldı.

Sevgili Nesrin'i göğüs dekolteli nişan elbisesi simgeliyordu. Çok sade ama çok zarif ve güzel bir pasta oldu.


Pastayı yaparken yaşadığımız en büyük sıkıntılarımızda biri resimde de gördüğünüz gibi pastaları buzdolabına sığdırmak oldu. Pastalar sığdı ama bizim diğer yiyecekler balkona dizildi. En kısa sürede bir buzdolabı daha almak gerektiğini anladık.
  

Kurabiyeler ise yandaki 5 farklı tasarımda toplam 250 tane olarak yapıldı. Biz "Kurabiyeleri kimse yemez herkes saklar" diye düşünürken salonda uçuşan kurabiye poşetlerinden anladık ki herkes yemiş.3 yorum:

tatesal dedi ki...

Yenmez mi böyle lezzetli kurabiyeler...saklayınca bayatlıyacak en iyisi yemek,bende öyle yapardım...pasta harkulade,ellerine sağlık canım benim...

kereminkurabiyeleri dedi ki...

Çok teşekkür ederim. Kurabiyelerin yapımı 4 gün sürdü hemen yenilince insanın içi biraz cız ediyor.

butikkuru-abiye dedi ki...

sayfanizi yeni kesfettim, kurabiyeleriniz cok cici gorunuyor :) kaliplarimiz ilginizi cekebilir diye dusundum, sayfamiza bekleriz ...