30 Aralık 2011 Cuma

Yılbaşı Kurabiyeleri

İzmir'deki bir arkadaşımız bizden yeni yıl kurabiyeleri istedi. İlk başta "acaba yolda kırılır mı ? " diye çok düşündük ama "arkadaşımız kırılacağına kurabiyeler kırılsın" dedik ve bu kurabiyeleri yaptık. Dün kargoyla İzmir'e gönderdik. Bu gün aldığımız habere göre hiç biri  kırılmamış ve çok beğenilmiş. Tabi ki her başarılı çalışmamızın sonunda olduğu gibi bize de sonsuz mutluluk oldu.
Hızımızı alamayıp bir kaç kese de eşimin iş yerindeki arkadaşlarına yılbaşı hediyesi olarak hazırladık. Umarız onlarda İzmir'deki arkadaşlarımız gibi beğenirler. 
Herkese nice sağlıklı mutlu yılar dileklerimizle.

25 Aralık 2011 Pazar

Sıla'nın yaşgünü - Nutella Pasta

Güzeller güzeli yeğenim Sıla bu sene doğum gününde Nutella temalı bir pasta yapmamızı istedi. Tabiki yaptık bu pastayı.İlk başta kavanozu yapalım etiketi bastırıp üzerine yapıştıralım dedik. Sonra bunun istediğimiz görselliği yaratmayacağına karar verip etiketin tamamını hiçbir kalıp kullanmadan elle yaptık. Her ne kadar Nutella etiketi bizi biraz yorsa da ortaya çıkan sonuç yorgunluğumuzu alıp götürdü. Hem yapmak hem de sunumu çok eğlenceliydi, gören herkes bayıldı.

Pastayı yaparken ki bizim eğlencemizi tahmin edersiniz ama sunumu çok farklıydı. Doğum günü partisi Çayyolu Bigchefs'de oldu pastanın masaya gelişi  sırasında hem Bigchefs çalışanlarının hemde müşterilerin tepkileri görülmeye değerdi, bu tepkilerden çok keyif aldık.

Nutella benim de vazgeçemediğim, koca kavanozu bir oturuşta yiyebileceğim harika bir yiyecek. Sevmeyen var mıdır acaba ?


Bu pastanın yanında Sıla'cığıma sürpriz olarak Cupcake'ler yaptık. Üzerlerine süsleme olarak Sıla'nın hayatında ki  vazgeçilmezleri yapmaya çalıştık. Umarım gelen misafirler ve sizlerde bizim kadar beğenmişsinizdir.

İyiki doğdun Sılam seni çok seviyorum.

18 Aralık 2011 Pazar

Nilüfer çiçeği Nişan pastası ve kurabiyeleri

Sevgili arkadaşım Nilüfer bu hafta sonu nişanlandı. Tabiki nişan pastasını ve kurabiyelerini biz yaptık. Pastanın konseptini Nilüfer kendisi belirledi, bizde zevkle yaptık.
Oğluşumun 2. Doğumgünü - Şirinler pastası


Oğluşum 2. doğumgününe yani evde ki partisi için Şirinler pastası seçmişti bizde bu pastayı hazırladık. Şirinler pastası bütün aile bireyleri için süpriz oldu özellikle de şirinlerin hastası olan güzel yeğenim Buket için. Kendi doğumgünü pastasının konseptini de böylece belirlemiş oldu. Pasta aile bireylerince hem görsel olarak hemde lezzet olarak çok beğenildi. Oğluşum doğumgününde kuzenleriyle doyasıya oynadı ve çok eğlendi.  


Hayatı boyunca hep böyle mutlu ve sağlıklı olur inşallah. Baban ve ben seni çoooooooook seviyoruz Kerem Akcan doğumgünün kutlu olsun canım yavrum. Oğluşumun 1. Doğumgünü - Kaptan Hook & Peter Pan pastası

 

Oğluşum bu sene iki ayrı doğumgünü yapmaya karar verdi. Birincisini kreşte arkadaşlarıyla, ikincisini de kuzenleriyle birlikte evde yapmak istedi. Oğluşumun doğumgünü 15 Aralık dolayısıyla bu hafta oğluşumun doğumgünü haftası oldu.

Oğluşum pastalarının konseptini de kendisi belirledi. Kreşte yapılacak ilk doğumgünü için Kaptan Hook temalı bir pasta istedi. Tabi bizde hemen yaptık pastayı.Pastayı kreşe götürürken bir kaza yaşadık ve maalesef Kaptan Hook'un ayakları kırıldı, ama yinede çocuklar bayıldılar pastaya.Diğer pastayı başka bir kayıtta anlatacağım.