29 Eylül 2009 Salı

Makaron

Galiba bu sefer oldu. En azından eteklerini oluşturmayı başardım. İşin sırrı makaronları olabildiğince uzun süre kurutmak. Yaklaşık 4 saat pişirmeden dışarda beklettim. Tarifine gelince bende makaron denemek isteyen herkes gibi bizimpastane.blogspot.com adresinden Zinnur hanımın tariflerinden yararlandım. Kendisine teşekkür ediyorum.

Su'nun Pastası

Su 12 yaşına girdi. Doğumgünü pastasını biz yapmak istedik . Su pastasını çok beğendi ama keşke odamı biraz dağınık yapsaydın demeyi de ihmal etmedi.

İyiki doğdun Su.

21 Eylül 2009 Pazartesi

Doğumgünü Kurabiyeleri

Uzun zamandır kurabiye yapmamıştım. Bu kurabiyeleri çalışırken çok eğlendim. Hem biraz alıştırma oldu hemde çok sevdiğim arkadaşım Murçinin annesi için doğumgünü hediyesi oldular.
Kurabiyelerin hepsini çok sevdim fakat bu resimlerden de anlaşılacağı gibi ben resim çekmeyi beceremiyorum. En kısa zamanda güzel fotoğraf çekmeyi öğrenmeliyim.
Herkese iyi bayramlar diliyorum.


14 Eylül 2009 Pazartesi

Makaron

Nihayet uzun bir aradan sonra tekrar üretime geçtim. Aslında arada sırada elmalı kurabiyeler muffinler yaptım ama günlük yaptığım şeyleri marifetmiş gibi bloğuma koymayı istemiyorum. Uzun zamandır makaron denemek istiyordum. Tarifini bizimpastane bloğundan aldım. Evde badem olmadığından ben de fındık ile denedim. Görüntü olarak makarona hiç benzemedi ama tad olarak ben ve arkadaşlarım çok beğendik. Pişirmeden önce iki saatten fazla bekletmeme rağmen eteklerindeki o ünlü fırfırları oluşturamadım. İnşallah ikinci denememde başarılı olurum.