30 Mayıs 2012 Çarşamba

Hoşgeldin Yaman Ali

Sevgili kuzenim Umut ve güzel eşi Betül ün "Yaman Ali" si, ailemizin en yeni ferdi bu hafta beklenenden iki hafta önce aramıza katılmaya karar verdi ve Dünyaya geldi.

Aramıza hoş geldin "Yaman Ali".  

Veee tabi ki Doğum Kurabiyelerini biz hazırladık.
Bir çok arkadaşa, tanıdığa ve dosta doğum kurabiyesi yaptık, ancak kendi aile ferdimize yapmak (diğer dostlar alınmasın ama) daha heyecan verici ve keyifli oldu.
Yaman Ali beklenenden erken gelmeye karar verince zamanında yetiştirmek için bizide bir endişe sardı ama sabaha kadar çalıştık ve çok şükür ki kurabiyeleri zamanında yetiştirebildik.


15 Mayıs 2012 Salı

Harry Potter

Arkadaşımız Nazan'ın kızı Ayça bir Harry Potter hayranıymış. Bu sene doğumgünü pastası için Harry Potter temasını seçti.

Güzel Ayça temayı belirledi ama elimizde ki işlerden ve zaman yetersizliğinden dolayı yetişmez diye annesi başka bir pastaya ikna etti onu. 
Ama sevgili kızımızın istediği pastayı yapamamak bizim içimize sinmedi ve gizliden gizliye Harry Potter karakterlerini yaptık.
Harry, Hermonie ve Ron'u 3 boyutlu yaptık ama iş Hogwarts şatosuna gelince zaman yetmedi, onuda pastanın etrafına 2 boyutlu olarak yaptık.  Böylece Ayça için büyük bir süpriz oldu bu pasta.

Hogwarts şatosunu da bir başka pasta da eksiksiz olarak yapmaya karar verdik.

İyi ki doğdun Ayçacım, Nice sağlıklı ve mutlu yıllara.

Anneler günü pastası


Anneler günü için oğluşumun okulunda, sadece okulda ki çocuklar ve annelerinin davetli olduğu bir kutlama yapıldı. Çocukların katıldığı bir kutlama olurda pasta olmazmı?  Tabiki pasta işini biz üstlendik ve vanilyalı kek, sade krema ve bol bol çilek ile yaptık pastayı. 

Şeker hamurlu pasta yapmaya öyle alışmışız ki aslında Krem Şantili yapmayı planladığımız pastaya gece yarısı verdiğimiz bir kararla son dakikada pastanın ortasında ki gülleri ekledik.

Önce çocuklarımızın bize hazırladıkları gösterileri izledik (Tabi ağlamadığımız zamanlarda) sonrasında hep birlikte pastamızı afiyetle yedik.

   

6 Mayıs 2012 Pazar

Francesco Pasta


Kuzucuklar Uğur ile Buket'in okulundaki bir öğretmen hanımın çocuğu için yaptık bu pastayı. Kuzucuğun alerjisi olduğu için her yerden yiyecek yiyemiyor. Daha önceki doğumgünü pastasını da biz yapmıştık ve alerji sorunu yaşamamıştık. Bu yüzden annesi gönül rahatlığıyla korkmadan bu senede pastasını bizim yapmamızı rica etti. Bu senede geçen sene ki gibi gönül rahatlığıyla eğlenerek pastasını  yedi kuzucuk.
Nice sağlıklı mutlu yıllar.  
Arabalar 2 (Cars2) filminin karakterlerinden biri olan Francesco kuzucuğun en favorilerinden biriymiş. Tabi ki bu durumda pastanın teması Arabalar 2 filmi ve favori karakter Francesco oldu.


İkinci favorisi ise Oğluşumun ve bizim de çok sevdiğimiz Mater. Tabbi ki hemen pasta üzerinde yerini aldı.

Arabalar temasının olmazsa olmazı Şimşek Mc Quinsiz bir arabalar pastası yapılamazdı.