23 Nisan 2012 Pazartesi

Nesrin NişanSevgili Nesrin'in Nişan töreni için yaptığımız kurabiyeler ve nişan pastası. 250 adet kurabiye ve 250 kişilik nişan pastası. Pastanın şekline internette gördüğü bir resimden çok etkilenen Nesrin karar verdi. Daha önce bunların kurabiyelerini yapmıştık ama pastasını ilk kez yaptık.

Toplam 7 tane dikdörtgen pasta yaptık. Bunların 4 tanesi mutfak pastası olarak hazırlandı, bunlar salona getirilmedi ve mutfakta servis için hazırlandı. Resimde gördüğünüz kalpli pastalar ise show pastası (Gerçek pasta) olarak hazırlandı ve salonda bunlar kesildi.

Oğluşum bu kadar çok pastayı kendisine yaptığımızı zannedip epey bir sevindi gerçeği anlayınca zaptetmek biraz zor oldu.

Nişan töreninde pasta salona getirilirken, kesilirken ve mutfağa götürülürken insanların gösterdikleri tepkiler ve memnuniyet ifadeleri bizi çok mutlu etti ve bütün yorgunluğumuzu alıp götürdü.

Nesrin ve Erhan'a ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Sevgili damat adayımız Erhan'ı simgeleyen Smokin pasta. Detaylı çekemedik ama yakasında ki gül bile  şeker hamurundan yapıldı.

Sevgili Nesrin'i göğüs dekolteli nişan elbisesi simgeliyordu. Çok sade ama çok zarif ve güzel bir pasta oldu.


Pastayı yaparken yaşadığımız en büyük sıkıntılarımızda biri resimde de gördüğünüz gibi pastaları buzdolabına sığdırmak oldu. Pastalar sığdı ama bizim diğer yiyecekler balkona dizildi. En kısa sürede bir buzdolabı daha almak gerektiğini anladık.
  

Kurabiyeler ise yandaki 5 farklı tasarımda toplam 250 tane olarak yapıldı. Biz "Kurabiyeleri kimse yemez herkes saklar" diye düşünürken salonda uçuşan kurabiye poşetlerinden anladık ki herkes yemiş.Sultan Doğumgünü

Eski iş arkadaşım sevgili Sultan için eşinin sürpriz olarak yaptırdığı pasta. Pastayı gördüğünde yüzünün halini pek merak ediyorum.

Sevdiklerinle beraber nice sağlıklı ve mutlu yıllar dilerim, iyiki doğdun Sultancım.

Paskalya kurabiyeleri

Bu sene Paskalya kutlaması için cıvıl cıvıl kurabiyeler yaptık. Paskalya kurabiyelerini yaparken çok keyif alıyoruz. Bu yüzden çok severek yapıyoruz.  

Superman

Bir akrabamız Superman temalı bir pasta yapmak istemiş. Pastayı kendisi yaptı ancak yoğunluktan dolayı Superman modelini bizim yapmamızı istedi. Bizde kısa sürede elimizden geleni yapmaya çalıştık.