13 Nisan 2009 Pazartesi

Anne Olmak

Anne olmak allahın kadınlara verdiği en güzel ödüldür. Hep anne olmak istemişimdir. Buna rağmen 39 yaşında evlendim ve 40 yaşında anne oldum. Anne olmayı istemek başka birşey, anne olmak başka birşey bunu anladım. Kadınlar fiziksel olarak güçsüz gözükürler aslında herkes bilmez ki ne kadar güçlüdürler. Bu güç anne olduktan sonra iki katına çıkar artık iki kişilik güç harcarsınız. Fiziksel gücün ötesinde duygusal güçde gerektirir annelik çünkü çocuğunuz artık herşeyden önce geliyor. Hayatta herşeye hazırlıklı olmalı derler ama başınıza geldiğinde hiçbir zaman hazırlıklı olmadığınızı anlarsınız. İşte fiziksel duygusal güç adını ne koyarsanız çocuğunuz yada sevdiğiniz insana birşey olduğunda ortaya öyle bir çıkıyor ki siz bile gücünüze inanamıyorsunuz. Nehir'in annesini çok iyi anlıyorum onu hiçbir sözün teselli etmeyeceğini de biliyorum sadece ona sabır ve biraz daha güç diliyorum. Tanıdığım en güçlü kadın abimin eşidir. Çocuğunun hastalığıyla metanetle savaştığı, bunun acısını kimseden çıkarmayıp çocuğunu en iyi şekilde yetiştirdiği için ben de bu ödülü kendisine uygun gördüm.

Blog dünyasında çok yeniyim bu ödülü tanıdığım üç güzel , yetenekli , güçlü hanımefendiye ve bütün iyi yürekli güçlü annelere gönderiyorum.

KURALLAR-
1-Ödülü veren kişi olarak blogger arkadaşının link adresi ve
www.nehir-im.blogspot.com link vermek
2-Seçtiğin blogger kullanıcılarının linklerini vermek
3-Ödülü verdiğin blog arkadaşlarına haber vermek

http://www.tatesal.blogspot.com/
http://www.pasturkey.blogspot.com/
http://irmik.blogspot.com/

1 yorum:

tatesal dedi ki...

Canımmmmmmm..Çok teşekkürler...2.annelik ödülümü alıyorum .Çok mutlu oldum,sende sonuna kadar hakediyorsun bu ödülü,tebrikler...